Yağlı Çizik Zeytin (Alacalı ve Yeşil Karışık) 1350 gr
Yağlı Çizik Zeytin (Alacalı ve Yeşil Karışık) 1350 gr
Yağlı Çizik Zeytin (Alacalı ve Yeşil Karışık) 1350 gr
Yağlı Çizik Zeytin (Alacalı ve Yeşil Karışık) 1350 gr
Yağlı Çizik Zeytin (Alacalı ve Yeşil Karışık) 1350 gr

Yağlı Çizik Zeytin (Alacalı ve Yeşil Karışık) 1350 gr

Fiyat : ₺375,00(KDV Dahil)

Çizik Zeytinimizi Sizin İçin Yaparken

Dağ İnciri ile en doğalı herkesin hakkıdır savunuyoruz. Dağ İnciri olarak geleneksel Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan çizik zeytin sağlıklı beslenmenin önemli bir parçası olarak öne çıkarıyoruz. Dağ İnciri çizik zeytin özenle seçilen, ağacında Ege güneşi, yağmuru ve havasıyla yağlanan taze zeytinlerin geleneksel yöntemlerle işleyerek elde ediyoruz.

Nazilli’mizin dağlarından yağ, ovalarından bal damlar. Yüzyılladır gelen bu kıymetli meyve bölgemizin dağlarında bulunan zeytinliklerimizde yetişir. Kimyasal tarımdan uzak, sadece doğa ile baş başa yetişen zeytinlerimiz tamamen organiktir. Toplanıp, tek tek elde işlenen Dağ İnciri ev yapımı çizik zeytin katkı maddesi ve koruyucu bulunmaz. Dağ İnciri  çizik zeytin sadece su ve kaya tuzu ile yapılır.

Siz kıymetli müşterilerimiz gönül rahatlığı ile tüketsin diye, Dağ İnciri katkısız çizik zeytin kalitesi, titiz bir süreçten geçerek sağlanır ve doğallığını korur.

Dağ İnciri Çizik Zeytin ile Geleneksel Tatların İzinde

Özel olarak hazırlanan Dağ İnciri marka tescilli çizik zeytin, doğanın en saf ve lezzetli halini sofralarınıza taşır. Her bir Dağ İnciri çizik zeytin alacalı ve yeşil, sadece su ve kaya tuzu ile özenle kurulur.

Ürün Özellikleri

 • Doğadan gelen mahsul:

 1. Ege zeytini: Ege’nin havasını taşıyan bol yağlı ve etli Dağ İnciri Aydın Nazilli çizik zeytin, dağlarda yetiştiği için dayanıklı ve antioksidan deposudur. Hiçbir kimyasal işleme maruz kalmamıştır.

 2. Kaya tuzu: Butik üretimdir. Katkı maddesi sıfırdır. Bol mineralli kaya tuzu ile çizik zeytin yapımı gerçekleşir. Bu sayede Dağ İnciri yağlı çizik zeytin alacalı ve yeşil ürünümüz, uzun süre kıvamını korur.

 3. Su: Dağ İnciri Nazilli çizik zeytin kurulurken içeriği temiz ve yumuşak su kullanılmıştır.

 4. Zeytinyağı: Siparişlerinize kadar kendi salamura suyunda bekletilen Dağ İnciri yağlı çizik zeytin, sipariş miktarınıza göre steril kavanozlara 0.7 dizem asit zeytinyağımız ile aktarılır. Kavanoz içinde çizik zeytinlerimiz, zeytinyağımız ile ışıl ışıl bir görüntüye kavuşur.

 5. Dağ İnciri” ailesinin değerli müşterileri için bütün ürünlerinde yer alan özeni, titizliği ve sevgisidir.

 • Çizik zeytin nedir?: Markamıza sıklıkla iletilen “çizik zeytin ne demek?” hakkında bilgi vermek gerekirse; ağacında olgunlaşmış ve yağlanmış iri zeytinlerin bıçak veya başka bir aparatla çizilip belli bir süre suda bekletilerek tatlandırılmasıyla elde edilen softalık zeytindir.

 • Çizik zeytin hangi zeytinden yapılır?: Dağ İnciri  ev yapımı çizik zeytin

dalında yeşil ve de alacalı olan, etli zeytinlerden yapılır.

 • El İşçiliğiyle işleme: Zeytinlerimiz, uzman ekiplerimiz tarafından el işçiliğiyle toplanır ve işlenir. Bu süreç, ürünümüzün kalitesini ve lezzetini arttırır.

 • Dağ İnciri çizik zeytin nasıl kurulur?: Öncelikle toplanan yüksek kaliteli yeşil ve alacalı zeytinlerimiz delikli, üzeri lekeli olanlardan tek tek ayıklanır. Ayıklanan temiz ve kusursuz zeytinler bıçakla çizme yöntemi ile çizilir. Ardından 160 kg’lık gıdaya uygun ve steril bidonlarda içme suyu ve kaya tuzu ile tatlandırma işlemi başlatılır.

Ardından da zeytinlerimizin 1.-3.-5.-7.-10. ve 30. günlerde su değişimi ve %10 oranında tuz ilavesi yapılarak tatlandırma işlemi tamamlanır. Böylece “çizik zeytin nasıl tatlandırılır?” ve “çizme yeşil zeytin nasıl tatlandırılır?” sorularınız da yanıt bulmuş olmaktadır.

 • Ev yapımı hassasiyet: Dağ İnciri çizik zeytinlerimiz, su ve kaya tuzu dışında hiçbir ilave ürün içermez. Dedelerimizden gelen öğretilerimizle zeytinlerimizin uzun süre dayanması için doğru yöntem ve kaya tuzu oranına dikkat edilir. Bu sayede çizik zeytinlerimize limon tuzu ve kostik gibi katkı maddeleri ilave edilmez. Ürünümüz tamamen doğal ve sağlıklıdır.

 • Eşsiz lezzet: İnce bir çizikle açılan zeytinler, daha derin bir tat ve aroma sunar. “Dağ İnciri”nin çizik zeytinleri, karakteristik lezzetiyle sofralarınıza farklılık katar.

 • Hijyen standartları: Çizik zeytinlerimiz yüksek hijyen standartlarına uygun ve steril imalathanemizde üretilir. Bütün ürünlerimizin güvenliği ve kalitesi markamızın garantisi altındadır.

Dağ İnciri Kalite Anlayışı

 • Steril kavanozlara aktarım: Dağ İnciri yeşil ve alacalı çizik zeytin kendi salamura suyunda bekletilir. Siz değerli müşterilerimizin siparişi ile belli ölçülere sahip steril kavanozlara iyi kalite zeytinyağımız ile aktarılır. Kavanozların kapakları sıkıca kapanır ve vakumlanır. Üzerine gururla “Dağ İnciri” etiketleri yapıştırılır.

 • Mükemmel ambalajlama: Çizik zeytin kavanozlarımız ve diğer bütün ürünlerimizi siz kıymetli müşterilerimize modern ve hijyen sahibi ambalajlarımızla ulaşır. Ürünlerimize göre farklı ambalaj ekipmanları kullanılır.

 • Temiz muhafaza ile tazelik: Dağ İnciri çizik zeytinlerimizin kavanozları sizlerin siparişlerine kadar kuru, nemsiz, steril ve ışık almayan depolarımızda muhafaza edilir.

 • Müşteri odağı ve değer: Müşteri memnuniyeti, markamızın temel değerlerinden biridir. Bu düşünceyle bütün müşterimize, en yüksek kalitede ürünleri sunmak için sürekli çaba gösteriyoruz.

 • Marka tescili: Sizler için marka tescili ile ürünlerimizin kalitesini ve güvenilirliğini garanti altına aldığımızı da bildirmek isteriz.

Dağ İnciri Çizik Zeytinli Tariflerden Zeytinin En Zarif Sunumları

Kahvaltılarınızın ve diğer bütün öğünlerinizin baş tacı olacak Dağ İnciri çizik zeytin ile farklı lezzetler peşine düşebilirsiniz. Zeytinyağı, limon suyu ve maydanozla süsleyebileceğiniz çizik zeytin salatası işte bu tariflerden bir olabilir.

Kapari, taze kekik ve roka ile yapabileceğiniz çizik zeytin tapenade de dilim ekmeklerin ya da krakerlerin üzerine çok yakışacak müthiş bir lezzet patlamasıdır. Bu tariflere ek olarak çizik zeytin ezmesi ve de çizik zeytin ve peynir bruschetta da denenmesi gereken tatlardandır, belirtelim.

Üzerinden Sağlık Damlayan Dağ İnciri Çizik Zeytin Faydaları Nelerdir?

 • Antioksidan içeriği: Özellikle oleuropein adı verilen bir antioksidan içerirler. Bu antioksidan, vücuttaki serbest radikallerle savaşarak hücresel hasarı azaltmaya yardımcı olur.

 • Kalp hastalığı: Zeytin, doymamış yağ asitleri bakımından zengindir. Bu yağlar, LDŞ yani kötü kolesterolü düşürerek kalp sağlığını korumaya yardımcı olur.

 • Kanser riskini azaltma: Bazı araştırmalar, zeytin meyvesinde bulunan antioksidanların kansere karşı koruyucu etkileri olacağını göstermektedir. Özellikle bağırsak kanseri riskini azaltmaya destek olabildiği vurgulanmaktadır.

 • Bağışıklık sistemini güçlendirme: Vücudun bağışıklık sistemini güçlendiren vitamin ve mineraller açısından donanımlıdır. Tam bir hastalık savardır.

 • Sindirim sistemi sağlığı: Lif açısından da zengin bir besindir. Böylece sindirim sistemini düzenlemede ve kabızlık gibi sindirim sorunlarını önlemede iyi bir rol oynar.

 • Kemik sağlığı: Kalsiyum ve diğer mineraller içerdikleri için kemik sağlığına da iyi gelirler. Osteoporoz gibi kemik hastalıklarının riskini azaltır.

 • Cilt sağlığı: Zeytinde bulunan yağlar ve antioksidanlar cilt sağlığı açısından da faydalıdır. Özellikle ciltteki yaşlanma belirtilerini azaltma ve cildin nem dengesini koruma ile öne çıkar.

Nazilli’mizin Doğal Mirası: Dağ İnciri Çizik Zeytin

 

Dağ İnciri çizik zeytin doğallığı, kaliteyi ve lezzeti bir araya getirerek zeytin tutkunlarının favorisi olmaya adaydır. Ürünümüz sizler için bütçe dostu çizik zeytin fiyatları ile öne çıkar. Sofralarınızda da sağlıklı ve katkısız bir lezzet getirir. Çünkü “Dağ İnciri” markamız çatısı altında sizin ve sevdikleriniz için kendimize, çocuklarımıza üretir gibi çizik zeytinimiz kurulur.

 Ev yapımı özen ve harika tada sahip çizik zeytinlerimizi hemen sepetinize ekleyin. Yemeğe doyulamayan “Dağ İnciri” çizik zeytinimizi keşfedin.

Dağ İnciri” ailesi olarak afiyetler dileriz. Şifa olsun.


 


 


 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR