Çizik & Kırma Zeytin Avantaj Paket 4 Kg
Çizik & Kırma Zeytin Avantaj Paket 4 Kg
Çizik & Kırma Zeytin Avantaj Paket 4 Kg
Çizik & Kırma Zeytin Avantaj Paket 4 Kg
Çizik & Kırma Zeytin Avantaj Paket 4 Kg

Çizik & Kırma Zeytin Avantaj Paket 4 Kg

Fiyat : ₺810,00(KDV Dahil)

Kırma Zeytinimizi Sizin İçin Yaparken

Dağ İnciri ile en doğalı herkesin hakkıdır diyoruz. Dağ İnciri markamızın eşsiz lezzetleri arasında yer alan kırma zeytin, özenle seçilmiş Aydın Nazilli’mizin zeytinlerinin doğal aromasını sofralarınıza taşıyoruz. Dağ İnciri kırma zeytin yapılışı, malzemeleri, doğallığı, katkısız oluşu, fermantasyon aroması ve yüksek hijyen standartlarında yapılması ile dikkat çeker.

Ege bölgemiz binlerce yıllık zeytin ağaçlarının sıralandığı, bereketli topraklara ev sahipliği yapar. Bu topraklarda özellikle Nazilli’miz, zeytinin en iyi ve kaliteli yetiştiği bölgelerden birisidir. Dağ İnciri marka tescilli kırma zeytin, bu eşsiz coğrafyanın sunduğu lezzeti ve doğallığı ile damaklarda ayrı bir yer edinir.

Geleneksel Üretim Teknikleriyle Harmanlanan Lezzet: Dağ İnciri Kırma Zeytin

Dağ İnciri organik ev yapımı kırma zeytin öncelikle doğal ve sağlıklı bir tat arayan siz değerli müşterilerimizin vazgeçilmezi olmaya adaydır. Nazilli’mizin iklimi ve toprak yapısı, zeytin ağaçları için ideal bir ortam sunar. Bu doğal şartlar altında yetişen Dağ İnciri katkısız kırma zeytin, güneşin ve toprağın bereketiyle beslenir. Böylece Dağ İnciri ev yapımı kırma zeytin lezzetinin ve besin değerinin yüksek olması en doğal şekilde yakalanır.

Ürün Özellikleri

 • En doğal malzemeler:

 1. Ege zeytini: Zeytinlerimiz, Nazilli’mizin dağlarında yetişir. Bu sayede hem dayanıklı, etli ve sert, hem de temiz hava, bol yağmur ve güneş ışığıyla dalında kıvamına ulaşır. Doğanın içinden doğanın ta kendisidir.

 2. Kaya tuzu: Kimyasal içermez, bol mineral içerir. Katkısız ve butik üretime sahip kaya tuzu ile Dağ İnciri kırma zeytin kurma doğaldır.

 3. Su: Kırma zeytin yapılışı için kaynak, yumuşak ve temiz su kullanılmıştır.

 4. Dağ İnciri” markasının kıymetli müşterileri için her ürününe eklediği özeni, titizliği ve sevgisidir.

 • Dağ İnciri kırma zeytin nedir? Nasıl yapılır?: Öncelikle sizlerin “kırma zeytin nedir?” sorusu için; yeşil zeytinlerin erken hasat sürecinde toplanıp kırılması ve belli bir süre tuzlu suda bekletilmesiyle üretilen sofralık zeytindir diyebiliriz.

Şimdi de size markamız “kırma zeytin nasıl olur?” aktarmak isteriz. Dağ İnciri kırma zeytin yapımı hasattan sonra zeytinlerin özenle seçilmesi ile başlar. Kırılma işlemi titizlikle gerçekleştirilir. Sonrasında 160 kg’lık sterilize edilmiş, gıdaya uygun bidonlarda, yüksek steril ortamda içme suyu ve kaya tuzu ile tatlandırma aşamasına geçilmesi ile devam edilir. Kaya tuzu oranı %10’dur.

Kırma zeytin neden erir?” önlemek için de yaklaşık 45-50 günde kurulumu biten kırma zeytinlerimizin suyu belli aralıklarla değiştirilir. Doğal fermente sürecini tamamlamasına izin verilir. Böylece zeytinimiz acı tadından büyük ölçüde arınır ve kurulumun içinde tuz miktarı da %8 oranında seyreltilir. Dağ İnciri organik kırma zeytin özel salamura yöntemi sayesinde eşsiz lezzeti ortaya çıkar. Geleneksel üretim teknikleri ile her bir zeytin tane tane incelikle işlenir.

 • Zeytinin en karakteristik tadı: Kırma zeytin, karakteristik olarak hafif acımsı bir lezzete sahiptir. Zeytinlerin erken hasat toplanması ve sert kıvamının yerinde olması da bu karakterle özdeşleşmiştir.

 • Temiz içerik, sıfır katkı: “Dağ İnciri” markası bütün ürünlerinde olduğu gibi kırma zeytininde de katkısız ve koruyucu madde kullanmaz. Zeytinimizde limon tuzu ve kostik gibi katkı maddeleri yer almaz. Ürünümüzün tek koruyucusu doğal yöntemlerle elde edilen, bol mineralli kaya tuzudur.

 • Doğadan gelen sağlık: Markamız size kırma zeytininin en doğal halini sunar. Kahvaltı veya atıştırmalık sofralarınızda sağlıklı ürün tüketmenin iç rahatlığını evinize getirir.

Dağ İnciri Kalite Anlayışı

 • Steril kavanozlar: Siparişlerinizin takibinde kırma zeytinlerimiz kendi sularından çıkarılır ve sipariş tercihinize göre farklı boyutlardaki steril kavanozlara aktarılır. Kapakları sıkıca kapatılır ve kapaklar vakumlanır. Her bir kavanozun üzerine büyük gururla “Dağ İnciri” marka etiketi yapıştırılır.

 • Sorunsuz ambalaj: Kırma zeytinlerimizin kavanozları ölçülerine uygun ve sağlıklı ambalaj ekipmanları ile paketlenir.

 • Muhafaza: Markamızın bütün ürünlerinin tazelik ve kalitesini korumak için muhafazaya büyük önem verilir. “Kırma zeytin nasıl saklanır?” için ise de uygun, hijyenik, nem, ışık ve güneş almayan özel depolarda kendi suyunda tutulur bilgisini aktaralım. Böylece zeytinlerimiz, müşterilerimize her zaman en taze ve en lezzetli şekilde ulaşır.

 • Kaliteden ödün yok: Dağ İnciri olarak katkısız, iri etli ve yüksek kaliteli kırma zeytinimiz ile siz kıymetli müşterilerimize kaliteden ödün vermeden hizmet sunuyoruz.

 • Müşteri memnuniyeti ve marka tescili: Markamız müşteri memnuniyeti ve geri dönüşlerine önem vermektedir. Siz değerli müşterimizin beklentilerini karşılamak ve hatta aşmak için sürekli çaba sarf etmektedir. Bu bağlamda marka tescilimizi sizler için aldık. Müşterilerimize güvenilir bir marka olduğumuzu belgeledik.

Muhteşem Bir Tat Olan Dağ İnciri Kırma Zeytinli Lezzetler

Dağ İnciri Nazilli kırma zeytin kahvaltı sofralarınızın vazgeçilmezi olacaktır. Ayrıca salatalarınızın, mezelerinizin, sandviçlerinizin ve diğer öğünlerinizin de lezzetini artıracağını belirtelim.

Size ilk önerimiz kırma zeytin salatası. Bol roka ve iri doğranmış domateslerinizi soslayıp katıştırdıktan sonra üzerine, Dağ İnciri Aydın Nazilli kırma zeytin ve beyaz peynir ekleyebilirsiniz. Bu tarifle balık ve et yemeklerinizin yanına imzanızı atabilirsiniz. Soğuklardan devam etmek gerekirse bol limon, soğan ve taze nane yapraklı kırma zeytin mezesi de favorileriniz arasında yer alabilir.

Kırma zeytinli pizza ve kırma zeytin soslu makarna önerilerimiz de pazar günü bütün ailenin sinema keyfini eşlik edebilir. Bunun yanında hafta sonundan hazırladığınız kırma zeytinli ekmek hafta içi kahvaltılarınıza pratiklik kazandırabilir. Bütün tariflerimize ek olarak kırma zeytinli omlet ve kırma zeytin sandviç veya kırma zeytinli wrap lezzetlerini es geçmeyelim.

Sağlık ve Lezzet Arayanlar İçin: Dağ İnciri Kırma Zeytin Faydaları Nelerdir?

 

Markamızın ürünü “kırma zeytin sağlıklı mı?”hakkında bilgiler aşağıda yer almaktadır.

 • Kalp sağlığını destekler: Sağlıklı yağ asitleri bakımından zengindir. Bu yağlar, kalp sağlığını destekler ve kolesterol seviyelerinin dengelenmesine yardımcı olur.

 • Antioksidan kaynağı: Zeytinin karakteristik acımsı tadı birçok antioksidan kaynağıdır. Antioksidan, vücuttaki serbest radikallerle savaşarak hücresel hasarı azaltır. Yaşlanmayı geciktirir. Akdeniz ikliminde yaşayan insanların uzun ömürlü olması “kıymetli meyve zeytin” ile bağlantılıdır.

 • Bağışıklık sistemini güçlendirir: İçeriğinde önemli miktarda E vitamini, demir ve bakır içeriği bulunur. Bu bakımdan hastalıklara karşı direnç sağlar.

 • Sindirime yardımcı olur: Zengin lifli yapısı ve yağı sayesinde sindirim sistemini destekler.

 • Kansere karşı koruyucudur: İçeriğinde yer alan fenolik birleşenler kanser hücrelerinin gelişimini ve yayılmasını önler.

 • Kemik sağlığını destekler: Kalsiyum, magnezyum ve fosfor gibi mineraller açısından zengindir. Bu sayede kemik yoğunluğunu arttırır ve osteoporoz riskini azaltır.

 • Cilt sağlığını iyileştirir: Cilt için önemli olan yağ asitleri ve antioksidanlar içerir. Cildin nem dengesinin korunmasına, yaşlanma belirtilerinin azalmasına ve cilt hücrelerinin yenilenmesine faydalıdır.

Sofralarınızın Vazgeçilmezi: Nazilli Dağ İnciri Kırma Zeytin

Dağ İnciri kırma zeytin geleneksel üretim teknikleri ile doğanın en içten ve yüzyıllık meyvesini sofralarınıza taşır. Markamız katkısız, koruyucu içermeyen ve yüksek hijyen ortamında kurulan kırma zeytin fiyatı ile de siz değerli müşterilerimizin bütçesini düşünür.

Çünkü “Dağ İnciri” markamız çatısı altında sizin ve sevdikleriniz için kendimize, çocuklarımıza üretir gibi kırma zeytinimizi kuruyoruz.

Doğadan gelen tat Dağ İnciri kırma zeytinini, sepetinize ekleyin. Sofralarınızdaki Ege havasının keyfini çıkarın.

 

Çizik Zeytinimizi Sizin İçin Yaparken

Dağ İnciri ile en doğalı herkesin hakkıdır savunuyoruz. Dağ İnciri olarak geleneksel Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan çizik zeytin sağlıklı beslenmenin önemli bir parçası olarak öne çıkarıyoruz. Dağ İnciri çizik zeytin özenle seçilen, ağacında Ege güneşi, yağmuru ve havasıyla yağlanan taze zeytinlerin geleneksel yöntemlerle işleyerek elde ediyoruz.

Nazilli’mizin dağlarından yağ, ovalarından bal damlar. Yüzyılladır gelen bu kıymetli meyve bölgemizin dağlarında bulunan zeytinliklerimizde yetişir. Kimyasal tarımdan uzak, sadece doğa ile baş başa yetişen zeytinlerimiz tamamen organiktir. Toplanıp, tek tek elde işlenen Dağ İnciri ev yapımı çizik zeytin katkı maddesi ve koruyucu bulunmaz. Dağ İnciri organik çizik zeytin sadece su ve kaya tuzu ile yapılır.

Siz kıymetli müşterilerimiz gönül rahatlığı ile tüketsin diye, Dağ İnciri katkısız çizik zeytin kalitesi, titiz bir süreçten geçerek sağlanır ve doğallığını korur.

Dağ İnciri Çizik Zeytin ile Geleneksel Tatların İzinde

Özel olarak hazırlanan Dağ İnciri marka tescilli çizik zeytin, doğanın en saf ve lezzetli halini sofralarınıza taşır. Her bir Dağ İnciri çizik zeytin alacalı ve yeşil, sadece su ve kaya tuzu ile özenle kurulur.

Ürün Özellikleri

 • Doğadan gelen mahsul:

 1. Ege zeytini: Ege’nin havasını taşıyan bol yağlı ve etli Dağ İnciri Aydın Nazilli çizik zeytin, dağlarda yetiştiği için dayanıklı ve antioksidan deposudur. Hiçbir kimyasal işleme maruz kalmamıştır.

 2. Kaya tuzu: Butik üretimdir. Katkı maddesi sıfırdır. Bol mineralli kaya tuzu ile çizik zeytin yapımı gerçekleşir. Bu sayede Dağ İnciri yağlı çizik zeytin alacalı ve yeşil ürünümüz, uzun süre kıvamını korur.

 3. Su: Dağ İnciri Nazilli çizik zeytin kurulurken içeriği temiz ve yumuşak su kullanılmıştır.

 4. Dağ İnciri” ailesinin değerli müşterileri için bütün ürünlerinde yer alan özeni, titizliği ve sevgisidir.

 • Çizik zeytin nedir?: Markamıza sıklıkla iletilen “çizik zeytin ne demek?” hakkında bilgi vermek gerekirse; ağacında olgunlaşmış ve yağlanmış iri zeytinlerin bıçak veya başka bir aparatla çizilip belli bir süre suda bekletilerek tatlandırılmasıyla elde edilen softalık zeytindir.

 • Çizik zeytin hangi zeytinden yapılır?: Dağ İnciri organik ev yapımı çizik zeytin dalında yeşil ve de alacalı olan, etli zeytinlerden yapılır.

 • El İşçiliğiyle işleme: Zeytinlerimiz, uzman ekiplerimiz tarafından el işçiliğiyle toplanır ve işlenir. Bu süreç, ürünümüzün kalitesini ve lezzetini arttırır.

 • Dağ İnciri çizik zeytin nasıl kurulur?: Öncelikle toplanan yüksek kaliteli yeşil ve alacalı zeytinlerimiz delikli, üzeri lekeli olanlardan tek tek ayıklanır. Ayıklanan temiz ve kusursuz zeytinler bıçakla çizme yöntemi ile çizilir. Ardından 160 kg’lık gıdaya uygun ve steril bidonlarda içme suyu ve kaya tuzu ile tatlandırma işlemi başlatılır.

Ardından da zeytinlerimizin 1.-3.-5.-7.-10. ve 30. günlerde su değişimi ve %10 oranında tuz ilavesi yapılarak tatlandırma işlemi tamamlanır. Böylece “çizik zeytin nasıl tatlandırılır?” ve “çizme yeşil zeytin nasıl tatlandırılır?” sorularınız da yanıt bulmuş olmaktadır.

 • Ev yapımı hassasiyet: Dağ İnciri çizik zeytinlerimiz, su ve kaya tuzu dışında hiçbir ilave ürün içermez. Dedelerimizden gelen öğretilerimizle zeytinlerimizin uzun süre dayanması için doğru yöntem ve kaya tuzu oranına dikkat edilir. Bu sayede çizik zeytinlerimize limon tuzu ve kostik gibi katkı maddeleri ilave edilmez. Ürünümüz tamamen doğal ve sağlıklıdır.

 • Eşsiz lezzet: İnce bir çizikle açılan zeytinler, daha derin bir tat ve aroma sunar. “Dağ İnciri”nin çizik zeytinleri, karakteristik lezzetiyle sofralarınıza farklılık katar.

 • Hijyen standartları: Çizik zeytinlerimiz yüksek hijyen standartlarına uygun ve steril imalathanemizde üretilir. Bütün ürünlerimizin güvenliği ve kalitesi markamızın garantisi altındadır.

Dağ İnciri Kalite Anlayışı

 • Steril kavanozlara aktarım: Dağ İnciri yeşil ve alacalı çizik zeytin kendi salamura suyunda bekletilir. Siz değerli müşterilerimizin siparişi ile belli ölçülere sahip steril kavanozlara iyi kalite zeytinyağımız ile aktarılır. Kavanozların kapakları sıkıca kapanır ve vakumlanır. Üzerine gururla “Dağ İnciri” etiketleri yapıştırılır.

 • Mükemmel ambalajlama: Çizik zeytin kavanozlarımız ve diğer bütün ürünlerimizi siz kıymetli müşterilerimize modern ve hijyen sahibi ambalajlarımızla ulaşır. Ürünlerimize göre farklı ambalaj ekipmanları kullanılır.

 • Temiz muhafaza ile tazelik: Dağ İnciri çizik zeytinlerimizin kavanozları sizlerin siparişlerine kadar kuru, nemsiz, steril ve ışık almayan depolarımızda muhafaza edilir.

 • Müşteri odağı ve değer: Müşteri memnuniyeti, markamızın temel değerlerinden biridir. Bu düşünceyle bütün müşterimize, en yüksek kalitede ürünleri sunmak için sürekli çaba gösteriyoruz.

 • Marka tescili: Sizler için marka tescili ile ürünlerimizin kalitesini ve güvenilirliğini garanti altına aldığımızı da bildirmek isteriz.

Dağ İnciri Çizik Zeytinli Tariflerden Zeytinin En Zarif Sunumları

Kahvaltılarınızın ve diğer bütün öğünlerinizin baş tacı olacak Dağ İnciri çizik zeytin ile farklı lezzetler peşine düşebilirsiniz. Zeytinyağı, limon suyu ve maydanozla süsleyebileceğiniz çizik zeytin salatası işte bu tariflerden bir olabilir.

Kapari, taze kekik ve roka ile yapabileceğiniz çizik zeytin tapenade de dilim ekmeklerin ya da krakerlerin üzerine çok yakışacak müthiş bir lezzet patlamasıdır. Bu tariflere ek olarak çizik zeytin ezmesi ve de çizik zeytin ve peynir bruschetta da denenmesi gereken tatlardandır, belirtelim.

Üzerinden Sağlık Damlayan Dağ İnciri Çizik Zeytin Faydaları Nelerdir?

        Antioksidan içeriği: Özellikle oleuropein adı verilen bir antioksidan içerirler. Bu antioksidan, vücuttaki serbest radikallerle savaşarak hücresel hasarı azaltmaya yardımcı olur.

 • Kalp hastalığı: Zeytin, doymamış yağ asitleri bakımından zengindir. Bu yağlar, LDŞ yani kötü kolesterolü düşürerek kalp sağlığını korumaya yardımcı olur.

 • Kanser riskini azaltma: Bazı araştırmalar, zeytin meyvesinde bulunan antioksidanların kansere karşı koruyucu etkileri olacağını göstermektedir. Özellikle bağırsak kanseri riskini azaltmaya destek olabildiği vurgulanmaktadır.

 • Bağışıklık sistemini güçlendirme: Vücudun bağışıklık sistemini güçlendiren vitamin ve mineraller açısından donanımlıdır. Tam bir hastalık savardır.

 • Sindirim sistemi sağlığı: Lif açısından da zengin bir besindir. Böylece sindirim sistemini düzenlemede ve kabızlık gibi sindirim sorunlarını önlemede iyi bir rol oynar.

 • Kemik sağlığı: Kalsiyum ve diğer mineraller içerdikleri için kemik sağlığına da iyi gelirler. Osteoporoz gibi kemik hastalıklarının riskini azaltır.

 • Cilt sağlığı: Zeytinde bulunan yağlar ve antioksidanlar cilt sağlığı açısından da faydalıdır. Özellikle ciltteki yaşlanma belirtilerini azaltma ve cildin nem dengesini koruma ile öne çıkar.

Nazilli’mizin Doğal Mirası: Dağ İnciri Çizik Zeytin

Dağ İnciri çizik zeytin doğallığı, kaliteyi ve lezzeti bir araya getirerek zeytin tutkunlarının favorisi olmaya adaydır. Ürünümüz sizler için bütçe dostu çizik zeytin fiyatları ile öne çıkar. Sofralarınızda da sağlıklı ve katkısız bir lezzet getirir. Çünkü “Dağ İnciri” markamız çatısı altında sizin ve sevdikleriniz için kendimize, çocuklarımıza üretir gibi çizik zeytinimiz kurulur.

Organik, ev yapımı özen ve harika tada sahip çizik zeytinlerimizi hemen sepetinize ekleyin. Yemeğe doyulamayan “Dağ İnciri” çizik zeytinimizi keşfedin.

Dağ İnciri” ailesi olarak afiyetler dileriz. Şifa olsun.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR