Keçiboynuzu Pekmezi 800 Gr
Keçiboynuzu Pekmezi 800 Gr
Keçiboynuzu Pekmezi 800 Gr
Keçiboynuzu Pekmezi 800 Gr
Keçiboynuzu Pekmezi 800 Gr

Keçiboynuzu Pekmezi 800 Gr

İndirim Oranı : %12 İndirim
Fiyat : ₺165,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺145,00(KDV Dahil)

Keçiboynuzu Pekmezimizi Sizin İçin Yaparken

Dağ İnciri ile en doğalı herkesin hakkı sloganına dayanarak keçiboynuzu pekmezi üretiyoruz.

Dağ İnciri markamızın eşsiz ürün gamına katılan keçiboynuzu pekmezi diğer adı ile harnup pekmezi doğallığı, besleyici özellikleri ve benzersiz lezzetiyle dikkat çekiyor. Vegan, glütensiz, katkı maddesi ve şeker içermeyen formülü ile sağlıklı bir beslenme alışkanlığına katkıda bulunuyor. Keçiboynuzu pekmezimiz Türk Gıda Kodeksi Üzüm Pekmezi Tebliği’ne uygun olarak en yüksek kalitede ve standartlarda üretiliyor.

Markamız bünyesinde anne eli değmiş gibi değer kazanan bu özel ürünümüz, Akdeniz ikliminin olduğu yerlerdeki keçiboynuzu ağacı elde edilir. Meyveler Ege’mizin o sarı sıcak yazlarında iyice olgunlaşır. Güneş ve toprak sayesinde mineral, vitamin deposu olur. Keçiboynuzlarımızdan bal damlar. Ağacının dalında tatlandıkça tatlanır. Ağustos ve eylül gibi meyveler toplanır. Hiçbir tarım ilacı kullanmadan  yetiştirilen keçiboynuzu meyveleri özenle seçilir.Pekmezimiz toplanan keçiboynuzlarının içindeki baklalardan elde edilir.

Keçiboynuzu pekmezi nasıl yapılır?” için ise soğuk pres doğal yöntemi uygulanır bilgisini vermek isteriz. Vakum metodu da denilen soğuk pres ile, meyveleri herhangi bir ısıya maruz bırakmıyoruz. Ayrıca sıfır kimyasal sayesinde de  harnup pekmezi HMF değeri düşük çıktığını belirtmeden geçmeyelim. Meyvesinin kendi şeker oranı yüksek olduğu için pekmezlerimiz kesinlikle şeker ilavesi içermediği ekleyelim.

Böylece bu eşsiz geleneksel lezzeti modern üretim teknikleriyle birleştirerek sofralarınıza, beslenmenize özel bir dokunuş katıyoruz.

Dağ İnciri markası  keçiboynuzu pekmezi sizlere ulaşana kadarki yolcuğunda hijyen koşullarına yüksek önem veriyoruz. Keçiboynuzu meyvesinin ilk ağacın dalından toplanması ve son paketlenme aşamasına kadar itina ve özeni elden bırakmıyoruz. Bütün ürünlerimizde kendimize ve çocuklarımıza üretir gibi siz değerli müşterilerimizi düşünüyoruz.

Dağ İnciri Keçiboynuzu Pekmezi Ürün Özellikleri: Sağlık ve Lezzet Dolu Bir Doğal Şölen

Her damlası doğadan gelen keçiboynuzu pekmezimiz, sağlıklı yaşamın ve lezzettin mükemmel bir buluşmasıdır. Pekmezimizde kullanılan keçiboynuzları, en kaliteli ve doğal kaynaklardan seçilir. Kendi besin değerleri korunarak üretilen ve sağlığınız için en iyisini sunan keçiboynuzu pekmezimiz hakkında detaylı bilgilendirmemiz aşağıda yer almaktadır.

Ürün Özellikleri

  • Düşük HMF değeri: Keçiboynuzu pekmezi ürünümüzün en önemli ve dikkat edilmesi gerekilen özelliği, sıvı pekmezde 75 mg/kg, katı pekmezde ise 100 mg/kg’a kadar izin verilen HMF(hidroksimetilfurfural) miktarının altında değere sahip olmasıdır. Türk Gıda Kodeksi’ne uygun olarak üretilir. Bu veriler markamıza ait ürünün doğallığını ve kalitesini vurgular.

  • Vegan ve glütensiz: Pekmezimiz, belirli beslenme tercihlerine veya sağlık durumlarına uyan müşterilerimize de yönelik seçenekler sunar. Hayvansal kaynaklı malzemeler içermez. Bitkisel temelli bir diyeti destekler. Ayrıca glüten intoleransı ya da çölyak hastalığı olan müşterilerimiz için de uygundur. Glüten tüketiminde sindirim sorunları yaşayanlar için de avantajlıdır.

  • Katkı maddesi ve şeker içermez: Dağ İnciri keçiboynuzu pekmezimiz sağlığa zararlı katkı maddeleri içermez. Şeker, glikoz ilavesi bulunmaz. Doğal tadı ve besin değeri ile sizlere ulaşır.

  • Vitamin ve mineral deposudur: Harput pekmezimiz çeşitli vitamin ve mineraller bakımdan oldukça donanımlı bir besindir. Bağışıklık sistemini yüksek oranda destekler. Özellikle uzmanlar okul çağındaki çocukların soğuk havalarda düzenli tüketmesini önerir. Bu açıklama sizlerden gelen “keçiboynuzu pekmezi ne işe yarar?” sorusuna da cevap niteliği taşır.

Saklama Koşulları

 Keçiboynuzu pekmezimizi kullandığınız süre boyunca serin, kuru ve ışık almayan bir yerde muhafaza etmenizi öneririz. Kavanoz kapağı sıkıca kapatılan pekmezimizin buzdolabında saklanması gibi bir şartı bulunmaz. Yine de buzdolabına koymak isteyen müşterilerimiz için ise tüketmeden önce doğal lezzetini en iyi şekilde elde etmek adına oda sıcaklığına getirilmesini tavsiye ederiz.

Keçiboynuzu Pekmezi Nasıl Tüketilir?

Herkese hitap eden  harput pekmezimiz, sabah kahvaltılarınızın yanı sıra ara öğünlerde ve istenilen zamanlarda rahatlıkla tüketmeye uygundur. Günde 2-3 tatlı kaşığı en ideal ortalama orandır. Her sabah aç karnına ya da akşam yatmadan önce keçiboynuzu pekmezimizi içebilirsiniz.

Zengin vitamin değerleri, yüksek antioksidan içeriğiyle kendinden söz ettiren pekmezimiz, özellikle kış aylarında yoğun tüketilen bir pekmez türüdür. Hastalıklara karşı direnç oluşturulmasında büyük destek sağlar. Sizlerin ve sevdiklerinizin sağlığı açısından günlük beslenme rutininize Dağ İnciri keçiboynuzu pekmezimizi eklemenizi öneririz.

Keçiboynuzu Pekmezi Çocuklara Nasıl Verilir?

Dağ İnciri keçiboynuzu pekmezimiz çocuklar için doğal bir enerji kaynağıdır. Ancak, çocukların yaşına ve sağlık durumlarına göre ölçülü miktarda tüketilmesi de önemle vurgulanır. Çocuklarınızın beslenmesine katkı sağlamak için doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz. Özellikle keklerin ya da sütlü tatlıların içine şeker yerine kullanılarak çocuklarınıza sunabilirsiniz.

Yüksek Besin Değerli Süper Gıda Dağ İnciri Keçiboynuzu Pekmezi Faydaları Nelerdir?

Ege ve Akdeniz yöresine has bir lezzet olan Harput pekmezi, en faydalı pekmez türlerinden biri olarak bilinir. Her besinde olduğu gibi bu üründe de doğal ve katkısız olanını tüketmek besin değeri açısından çok faydalıdır.

Dağ İnciri keçiboynuzu pekmezimiz ile sizlere doğanın şifalı aromasını sunuyoruz. 7den 70’e herkesin rahatlıkla tüketebileceği pekmezimizin saymakla bitmez yararları ile övünüyoruz.

Keçiboynuzu Pekmezimizin Faydaları

  • Enerji deposudur: İçerdiği doğal şekerler ve karbonhidratlar, keçiboynuzu pekmezimizi hızlı bir enerji kaynağı haline getirir. Özellikle sporcular ve enerji ihtiyacı yüksek olan bireyler için ideal bir tercihtir.

  • Zengin mineral ve vitamin içeriği: A, B, B2, B3, D gibi vitaminler sayesinde doğal güç ve besin kaynağıdır. Yüksek oranda potasyum, fosfor, magnezyum, demir, bakır, çinko barındırır.

  • Sağlıklı sindirim: Lif açısından zengin içeriği sayesinde, keçiboynuzu pekmezimiz sindirim sistemini düzenler. Kabızlık gibi sorunlara karşı doğal bir çözüm sunar. Bağırsak parazitlerini de temizler.

  • Demir ve kalsiyum kaynağı: Demir ve kalsiyum açısından zengin olan Dağ İnciri pekmezimiz, özellikle demir eksikliği anemisi ve kemik sağlığı için faydalıdır.

  • Antioksidan zengini: Tadı ve kokusu eşsiz pekmezimizin içeriğindeki antioksidanlar, vücudu serbest radikallerin olumsuz etkilerine karşı korur ve genel olarak sağlığı destekler. Sizleri ve sevdiklerinizi hastalıklara karşı dirençli kılar.

Saf, doğal ve lezzet dolu keçiboynuzu pekmezimiz için sizlerden gelen “keçiboynuzu pekmezi kilo aldırır mı?” sorusuna evet cevabını vermek isteriz. Kahvaltılarda düzenli yenildiği zaman sağlıklı bir şekilde kilo alımını sağladığının altını çizelim. Keçiboynuzu pekmezimiz iyi beslenmesi gereken çocuklar ve hamileler için oldukça faydalı bir besin kaynağıdır.

Özellikle çocuklar için yüksek kaliteli bir besin olan kan yapıcı harput pekmezimizin, “keçiboynuzu pekmezi kan yapar mı?” için de olumlu sonuçları bilinmektedir. Pekmezimiz nefes darlığına, astım, bronşit gibi üst solunum yolları hastalıklarında da şifa kaynağıdır. Böylece sizler için “keçiboynuzu pekmezi öksürüğe iyi gelir mi?” sorusu da cevaplamış oluyoruz.

Her derde deva, şifa kaynağı Dağ İnciri marka tescilli keçiboynuzu pekmezi sizlerin kullanıma uygun hale getirildi. Yüksek hijyen standartlarında toplanıp, pekmez formunu ve besin değerlerini koruyan ürünümüz özenle paketlendi. Çünkü biz markamızın değeri adına doğal ve sağlıklı beslenme ilkelerini ön planda tutuyoruz.

Dağ İnciri” ailesi olarak afiyetler dileriz. Şifa olsun.


 


 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR