Şifa Kaynağı Zeytinyağlı İncir Kürü Faydaları Saymakla Bitmez

Şifa Kaynağı Zeytinyağlı İncir Kürü Faydaları Saymakla Bitmez

Şifa kaynağı zeytinyağlı incir kürü faydaları saymakla bitmez

Zeytinyağlı incir kürü, tarih boyunca sağlığa olan katkıları ile ün yapmış doğal ve etkili bir formüldür. Zeytinyağlı incirin faydaları doğanın bu eşsiz birleşimi ile bizlere sunulur. Karışım birçok sağlık sorununa şifa kaynağıdır. Bunun yanında daha sağlıklı, zinde, atak ve fit bir görünüme sahip olmak adına da olumlu sonuçları bilinir.

İşte sizler için blog yazımızda “zeytinyağlı incir kürü ne işe yarar?” sorusuna odaklandık. Bu mucizevî karışım hakkında sizlere detaylı bilgiler iletmek istedik.

En büyük uygarlıkların kalıntıları incelendiğinde bile zeytinyağı ve incir kurusu hakkında birçok bilgiye ulaşmak mümkündür. Çok eski tarihlere kadar kendini göstermiş olan kadim kimlikleri, şifacıların önde gelen reçetelerinde yer almıştır. Kral sofralarının başköşesinde de ayrı ayrı lezzetler olarak kendini gösterir.

Günümüzde de kendisine ve sevdiklerine değer verenlerin mutfaklarında hiç eksik olmaz.

Yararları saymakla bitmeyen ve vücudunuza tepeden tırnağa şifa olan doğanın armağanı zeytinyağlı incir kurusu detayları aşağıda yer alıyor. Ayrıca sizlere, “Lezzet Ötesi Kuru İncir Faydaları Saymakla Bitmez” blog yazımıza göz atmanızı da öneriyoruz.

Şimdi “Kuru inciri zeytinyağında bekletip yerseniz ne olur?” ve “zeytinyağlı incir kürü neye iyi gelir?” sorularının cevaplarını keşfedelim.  

Zeytinyağlı incir kürü faydaları nelerdir?

Günümüzde doğaya dönüş ve organik gıda ürünü arayışı fazlasıyla tercih ediliyor. Ürünlerin düzenli tüketimi ile 7’den 70’e artı sağladığı vurgulanıyor. Bir de gıdaların belli koşullarda karıştırıldığı düşünün.

Kurutulmuş ürünlerin en sağlık dolusu ve tadına doyum olmayan kuru incir, adeta damaklarda lezzet şöleni yaratan zeytinyağı ile birleşiyor. Böylece sağlık açısından avantaj sunan doğal bir yönteme dönüşüyor. Zeytinyağlı incir kürü faydaları İbrahim Saraçoğlu gibi Türk tıp dünyasının önde gelen uzmanları da sıklıkla gündeme taşıyor. Çünkü formülün sindirim sisteminden cilt sağlığına, kemiklerin gelişmesine kadar bir dizi alanda olumlu etkileri olduğu belirtiyor.

 • Sindirim sistemine katkı sağlıyor: Uzmanların yorumu zeytinyağı ve incir karışımı içerdiği lifler sayesinde sindirim sistemine büyük destek sağladığı yönündedir. Liflerin, sindirim sürecini düzenlediği ve özellikle kabızlık sorunlarıyla mücadelede etkili olduğu da ekleniyor.

 • Bağışıklık sistemini güçlendiriyor: Zeytinyağı ve incirde bulunan antioksidanlar, bağışıklık sistemini güçlendirmede başrol oynuyor. Düzenli tüketildiğinde, vücudu zararlı serbest radikallere karşı koruyor. “İbn-i Sina incir kürü ne işe yarar?” sorusu da özellikle bağışıklık sistemi adına sıklıkla gündeme geliyor. Zeytinyağlı incir kürü faydaları İbn-i Sina formüllerine kadar uzanması ile hastalıklara karşı direnci arttığının altı çiziliyor.
 • Kolesterol seviyesini düzenliyor: Zeytinyağının içeriğinin sağlıklı olması, kötü kolesterolle baş etmekte faydalıdır. Buna artı olarak incirin de kolesterolü dengeleyici etkisi bilinir. Zeytinyağlı incir birleşimi, kolesterol sorunlarına doğal bir destek ortaya çıkarıyor..Kalp sağlığını destekliyor: Zeytinyağlı incir kürü faydaları arasında en dikkat çekeni de kalp sağlığı üzerinde olumlu etkileridir. Kalp damar sistemi sağlığını güçlendirir. Kan basıncını düzenler. Kalp hastalıkları riskini azaltır.
 • Cilt sağlığını geliştiriyor: Zeytinyağında ve incirde bulunan vitaminler, cildin nem dengesini korur. Daha genç bir görünüme yardımcı olur. Kür, ciltteki lekelerin azalmasına, kırışıklıkların giderilmesine ve genel cilt sağlığının iyileşmesine katkı sunar..
 • Kansere karşı koruyucu etkisi: Zeytinyağı ve incir içerisinde bulunan bazı bileşenlerin, kanser hücre oluşumuna engel olduğu bilinir. Zeytinyağlı incir kürü, düzenli tüketildiği zaman kanser riskini azaltmaya katkı verir.
 • Metabolizmayı hızlandırıyor: Formülün, enerji harcamaya destekleyici yanı metabolizmaya katkı sunuyor. 

 • Anti aging etkileri vardır: Zeytinyağı ve incir, antioksidan açısından zengindir. Hücreleri korur. Bu da kürün, anti aging özelliği sayesindedir.

 • Şeker kontrolüne yardımcı oluyor: İncirin içerdiği doğal şeker, kan şekerini dengeleme özelliğine sahiptir. Zeytinyağlı incir, vücuttaki şeker metabolizmasını düzenlemesi ile diyabet riskini en aza indiriyor.

 • Ruhsal sağlığa iyi etki bırakıyor: İçerdiği besin maddeleri ile ruhsal sağlığı olumlu yönde etkiler. Özellikle stresle başa çıkmaya yardımcı olur ve genel zihinsel sağlığı destekler.

 • Hafızayı güçlendiriyor: Kuru incirin içeriğinde yer alan B12 vitamini sayesinde hafıza ve sinir sistemi kuvvetleniyor.

Sonuç olarak, şifa kaynağı zeytinyağı ve kuru incir doğanın bizlere sunduğu bir lütuftur. Kansere karşı koruyucu etkisinden zeytinyağlı kuru incir sperm olumlu artışına kadar birçok sağlıklı gelişmeye destek sunar. Ancak, herhangi bir sağlık sorunuyla karşılaşıldığında uzmana danışmak önemlidir.

Bu karışım, dengeli yaşam tarzının bir parçası niteliğinde düşünülmelidir. Ayrıca, sağlıklı beslenme alışkanlıkları ile birleştirilmesi önerilir. Böylece vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besinleri alıp, sağlığımızı destekleriz ve doğal yollarla şifa buluruz.

SAĞLIK BEYANI UYARISI: Ürünlerimizin hiçbirisi ilgili mevzuat gereğince internetten satışı mümkün olmayan tıbbi cihazlar ve ilaç niteliğinde değildir. Web sitemizde bitkisel destek ürünleriyle ilgili endikasyon ve hastalık adı belirtilerek, sağlık beyanı ve tanıtımı yapılmamaktadır. 

Zeytinyağlı incir kürü nasıl yapılır?

Reçetesi çok eskilere dayanan, köklü bir tarif olan formül için “Zeytinyağı ile incir kürü nasıl yapılır?” sorusunu sizler için yanıtlayacağız.

Zeytinyağlı kuru incir için gerekli malzemeler ise;

 • İnce ince dilimlenmiş bir avuç kuru incir,
 • Saf zeytinyağı,
 • Minik bir kavanoz.

Malzemeler, kullanıma ve kullanacak kişi sayısına göre azaltılıp veya arttırılabilinir. Malzemelerden sonra “zeytinyağlı incir kürü tarifi nasıl yapılır?” anlatacak olursak,

 • Güzelce yıkanmış, kurulanmış ve dilimlenmiş kuru incirler temiz bir cam kavanoza alınır.
 • İncirlerle dolan kavanoza zeytinyağı aktarılır. Burada zeytinyağının incirlerin üzerini tamamen kapatmasına dikkat edilmelidir.
 • Kavanozun kapağı iyice kapandıktan sonra karışım, serin ve karanlık bir yerde 4-5 gün bekletilmelidir.
 • Süreç tamamlanıp kür hazır olduktan sonra sabahları aç karnına 2-3 dilim tüketilmesi tavsiye edilir. Böylece sıklıkla merak edilen “zeytinyağlı incir kürü ne zaman yenir?” de cevap bulmuş olunuyor.

Zeytinyağlı incir kürü zayıflatır mı?

Uzmanlara göre zeytinyağlı kuru incir zayıflama konusunda da artısını hissettiriyor. Öncelikle mucizevî kür diyetlere destek avantajı sunuyor. Çünkü karışım metabolizmayı hızlandırarak kilo kontrolüne yardımcı oluyor. Bütün bunların yanında incirin lif içeriği ile tokluk hissi yaratması kilo kaybetme konusunda memnuniyet yaratıyor.

Diyet yapanlar kuru incir kalori hesabına göre de kürü tükettiklerini vurgularken tatlı ihtiyacının da doğal yoldan karşılandığı belirtiliyor. Ayrıca zeytinyağının metabolizmayı hızlandırması daha fit bir görünüme kavuşmanın önünü açıyor. Bağırsak işlevine olumlu katkısı hazımsızlığı ve şişkinliği ortadan kaldırmada yardımcı oluyor.

Zeytinyağlı incir kürü fiyatı

Her gıda ürünü gibi zeytinyağlı incir kürü satın almada da güvenilirlik esas alınıyor. Zeytinyağlı incir kürü fiyatları ürün kalitesine ve gramaja göre farklılık gösteriyor. Kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığı için organik ürün satışı yapan firmaların tercih edilmesi de önem taşıyor.

Dağ İnciri ailesi olarak sizin için itinayla hazırladığımız “zeytinyağlı incir kürü 600 gr” ürünümüz satıştadır. Haydi, yüksek kalite ve eşsiz ürünümüz için hemen sepete ekleme yapın.

Yazar :Yasemin ÇAĞLİ

Etiketler: zeytinyağlıincir, incir, incirkürü
Aralık 27, 2023
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR